Már egy ideje tapasztalható, hogy a Facebook kezdőlapja jelentősen megváltozott...
Őszintén szólva korábban alig használtam a Facebook-ot. Csak azért jártam fel, mert az egyik barátnőm azon keresztül levelezett velem.
Viszont kb. egy hete nem tudok lekattanni az oldalról, ami valószínűleg az új dizájnnak köszönhető.
Lássuk nagy vonalakban, hogy mi is változott.
A címben szereplő Twitter másolás ott érhető tetten, hogy középre egy olyan felület került, ahol aktívan oszthatjuk meg tartalmainkat az ismerőseinkkel. Értesd ez alatt: hozzászólások közzététele, videók és fotók megosztásán át, sok minden (kvíz eredmények :D
A jobb oldali sávba kerültek az olyan információk, melyek az ismerőseink által népszerűek, vagy aktuális dolgokat jeleníti meg.
A bal oldal megmaradt a navigáció részére.
Az új Facebook lényege a még nagyobb aktívítás, tartalommegosztás, a használók még nagyobb fokú bevonása és igazi közösség kialakítása.
Sokan hátránynak tekintik az új kezelőfelületben azt, hogy mostmár nem látjuk az egyének aktivítását, csak ha az adatlapjukra klikkelünk. Így nem látjuk, ha valemelyik ismerősünk új ismerősre tett szert. De szerintem ez egyáltalán nem baj, engem kifejezetten idegesített, és nem érdekelt, hogy ha a barátnőm már ismer valakit, akihez nekem semmi közöm...
Összegezve a lényeget, Nekem sokkal jobban tetszik az új Facebook. Az aktívítás, a tartalommegosztás, igazán érdekessé teszi számomra. Így még jobban megismerhetem a barátaimat!
Hírforrás
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése