2009. május 3., vasárnap

Vatera új fizetési módja, Abaqoos


Vaterás eladóként felkeltette érdeklődésem, hogy mi az az Abaaqoos, amit most minden felé reklámoznak az oldalon...

Nem tudom, hogy olvasóim mennyire ismerik az eBay-en használatos fizetési módot, minden esetre most ismertetni fogom, mert az Abaqoos-t lehetne PayPal-nak nevezni, annyira egyforma.
Mivel kb. 2 éven át eBay felhasználó voltam, fizetéseimet az ott alkalmazott PayPal rendszeren keresztül rendeztem.
A PayPal-hoz mindössze egy dombornyomott bankkártyára van szükség, és máris mehet a vásárlás. Regisztrálni kell az oldalukon, meg kell adnunk a bankszámlaszámot és a bankkártya számát. Ez azért jó nekünk, mert ha olyan eladónak fizetünk aki szintén rendelkezik PayPal fiókkal, akkor nem kapjuk meg egymás bankszámlaszámát. Azzal a rendszer rendelkezik és elvégzi az átutalást a 2 PayPal fiók között, a nélkül, hogy kiadnánk olyan bizalmas adatokat mint a bankszámlaszám. Ami még megemlítendő, hogy a tranzakciók azonnal teljesülnek, tehát 7-24-es szolgáltatás.
Az Abaqoos ugyan ezt tudja, csak hát magyar vizeken dolgozik.
Egyelőre csak OTPDirekt szolgáltatással rendelkező személyek nyithatnak Abaqoos fiókot. Ez nagy hátrány, mert elég sok bank van Magyarországon, de az Abaqoos válasza, az hogy bővíteni fogják azon bankok körét, melyekkel igénybe vehető a szolgáltatás.
És most következzék az anyagi vonzat. Mint minden a mai világban bizony ez sincs ingyen... De ami még felháborítóbb, az a költsége!
Itt egy táblázat, ami a vaterás felhasználás költségeit írja le:

A szállítási költséghez hasonlóan az eladó döntheti el, hogy az átutalás díját ő vállalja-e vagy a vevőt terheli vagy pedig megegyeznek.

A jutalék levonása a tranzakció bruttó értéke alapján, tranzakciónként történik. Az alábbi értéksávok alapján történik a tranzakciós jutalék kiszámolása (a minimum tranzakciós díj 1 forint):

1 – 20.000 HUF között:.............3,99%

20.001 – 100.000 HUF között....3,49%

100.001 – 250.000 HUF között...2,99%

250.001 HUF-tól........................1,99%

Egyéb helyeken is használható az Abaqoos.

Eredeti hír

Indul a neonomádok szezonja!

Itt tavasz, ezért ha az irodai munkát a szabadban, vagy nem otthon szeretnénk végezni, itt az alkalom, hogy belevágjunk!

A neonomád életmód lényege, hogy ha olyan munkakörünk van, ahol nem követelmény hogy irodában dolgozzunk, megtehetjük azt otthonról, vagy egy kávézóból, étteremből. Természetesen ennek technikai követelményei is vannak, melyek egy laptop és egy mobiltelefon formájában testesülnek meg.
Most, hogy ilyen szép az idő arra buzdítok minden neonomádot, hogy a szabadból dolgozzon. Nagyon kellemes lehet, egy parkban ülve dolgozni, netezni. Itt csak két tényező szab határt szabadságunknak, ami a laptop telepének éllettartama, ill. az hogy, rendelkezünk-e mobilinternettel. Sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy a telep túl rövid ideig bírja, ezért tartós munkára nem alkalmas a park, mint helyszín, mert a neonomádnak konnektorra szüksége van!
Ezért inkább eredeti formájában ajánlott neonomádkodni, vagyis hogy olyan kávézókban, éttermekben telepedjünk le, ahol van konnektor és nem utolsó sorban Wifi. A helyek többségén ingyenes a Wifi, mellyel becsábítják az ilyen formában dolgozó embereket, de az elvárt, hogy valamit rendeljünk "cserébe", ezért nem minden esetben mondható olcsónak a neonomád életvitel.
Miért is jobb egy kávézóban dolgozni, mint a nyugodt otthoni környezetben? A társaság miatt. Több helyen olvastam, hogy az otthonról dolgozók, azért járnak el, mert az ember ugyebár társas lény, és szükésge van emberi kapcsolatokra, így megkapja a munkájához szükséges szabadságot, és nem lesz teljesen magányos. Azonban ennek is vannak hártányai, mert ha esetleg olyan neonomád társra találunk aki az idegeinkre megy, átkozzuk a napot amikor találkoztunk vele (persze, odébb lehet állni minden esetben...)
Másik hátránynak tudható be az állandó zsivaly, és ha nem dohányzunk a cigarettafüst.
A neonomád életvitelt nem tudom úgy elképzelni, hogy valaki azt a hét 5 napján művelje, de ha távmunkások vagyunk, néha bizony jól jöhet, hogy kiaszabadulunk a lakásból, így heti 1-2 alakalommal mindenképp kellemes lehet.
Milyen körökből kerülnek ki a neonomádok? A többség a 20-30-as éveikben menedzser ill. programozó réteg, akiknek valóban szükésgtelen lenne 8-16-ig egy irodában ülve pötyögni, telefonokat bonyolítani.
Miért jó a munkáltatónak? Nem kell az iroda bérléséért fizetnie, ill. az azzal járó költségeket: víz, villany, fűtés, légkondi... Így szimplán a dolgozó bérét kell megfizetnie, ami így lehet magasabb egy picivel, mert nincsenek egyéb vonzatai.

A bejegyzés ötlete

Rendszeres olvasók