Április 22-én elindultak a minialkalmazások a népszerű közösségi portálon!!!
A dolog lényege, hogy ezen túl az iWiW nem csak arra szolgál, hogy az internet "tároljuk" ismerőseink elérhetőségét, hanem most már játszunk is, és a programok kapcsán valóban fenntartsuk ismeretségünk, barátságunk.
A minialkalmazások megjelenése nem csak a felhasználók számára jelent előrelépést, hanem a magyarországi programfejlesztők számára is. Csak egy jó ötlet kell, ahhoz hogy el kezdjenek használni egy alkalmazást.
Jelenleg 38 minialkalmazás érhető el. Mindegyik mellett kijelzi, hogy azt hány iWiW tag használja. Jelenleg legtöbben az "egymás szemében" elnevezésű programot használják, melynek lényege, hogy ismerőseid anonim módon alkotnak rólad véleményt. Legkevesebben a "twittINNEN" programot használják, ami arra való hogy az iWiW-en keresztül használják a twitter-t.
Számos apróság található itt. Lehet sudoku-t játszani, bejelölni egy térképen, hogy a föld mely pontjára szeretnénk elutazni, párt keresni, megosztani, hogy milyen zenét hallgatunk, casino-zni, ... és még sokáig sorolhatnám, de egyszerűbb személyesen megtekinteni a kínálatot.
Innentől kezdve nagy változások várhatóak a magyar internetező közösség életében. Pillanatok alatt eldől, hogy valamit jónak tartanak-e, vagy sem.
1 alkalmazást kívánok kiemelni, mivel könyvtáros vagyok, e mellett nem mehetek el szó nélkül. Úgy néz ki, hogy az Országos Széchényi Könyvtár munkatársai is meglátták a lehetőséget a minialkalmazásokban, ezért maguk is létrehoztak egyet. Az OSZK Digitális Könyvtárának a keresőjét telepíthetjük. Ezt nagyon jó ötletnek találom, a könyvtárak népszerűsítésre, és Web2-es eszközök alkalmazására. Nagyon sok potenciális felhasználó van jelen az iWiW-en akiknek, így meg tudjuk mutatni, hogy mennyi minden van az internet. Biztosra veszem, hogy sokuk nem tud erről, és maguktól nem találnák meg, de így őket is el tudjuk érni, és ha tetszik nekik, terjeszthetik és ha még utána is járnak, még könyvtárhasználókká és- látogatóvá válhatnak.
2009. április 26., vasárnap
2009. április 18., szombat
Itt a ráncfelvarrt, plasztikázott iWiW!
Mint arról korábban hírt adtam változásokat várh
attunk az iWiW kezelőfelületén, ami a héten már élesben megy.
Nagyon is itt volt már az ideje, hogy frissítsenek a kinézeten. Az iWiW az indulás óta, vagyis most már 7 éve működött a régi kezelőfelülettel.
Igazából butaság arról írnom, hogy új kinézet, mert nem történt más, hogy a régit egy kicsit átalakították. (klikk a képre!)
Ami újdonságnak számít és Facebook felé haladás egyik legbiztosabb jele, hogy ha belépünk egyik ismerősünk profiljába megjelenik egy olyan fülecske, hogy "Hírfolyam". Ha erre kattintunk, akkor megmutatja nekünk, hogy az adott ismerős a közelmúltban mit tett iWiW-en, pl.: új képet adott meg, csatlakozott egy klubhoz, új ismerősre tett szert... Ezek mind ismerősek lehetnek a Facebook-ról.
Később a frissítés újabb jeleként meg fognak jelenni az iWiW-en is a minialkalmazások.
Kíváncsian várom a további fejleményeket, amiről valószínűleg be fogok számolni.
Még egy kis ráadás: az ok, amiért nem kompletten új dizájnt kapott az iWiW: a felhasználók. Egy teljes átalakulás után senki se találna meg semmit, ezért döntöttek a fokozatos változtatás mellett, mert nem akartak drasztikus lépésekhez folyamodni. Sok felhasználó elpártolt volna az oldalról.
Hírforrás
Nagyon is itt volt már az ideje, hogy frissítsenek a kinézeten. Az iWiW az indulás óta, vagyis most már 7 éve működött a régi kezelőfelülettel.
Igazából butaság arról írnom, hogy új kinézet, mert nem történt más, hogy a régit egy kicsit átalakították. (klikk a képre!)
Ami újdonságnak számít és Facebook felé haladás egyik legbiztosabb jele, hogy ha belépünk egyik ismerősünk profiljába megjelenik egy olyan fülecske, hogy "Hírfolyam". Ha erre kattintunk, akkor megmutatja nekünk, hogy az adott ismerős a közelmúltban mit tett iWiW-en, pl.: új képet adott meg, csatlakozott egy klubhoz, új ismerősre tett szert... Ezek mind ismerősek lehetnek a Facebook-ról.
Később a frissítés újabb jeleként meg fognak jelenni az iWiW-en is a minialkalmazások.
Kíváncsian várom a további fejleményeket, amiről valószínűleg be fogok számolni.
Még egy kis ráadás: az ok, amiért nem kompletten új dizájnt kapott az iWiW: a felhasználók. Egy teljes átalakulás után senki se találna meg semmit, ezért döntöttek a fokozatos változtatás mellett, mert nem akartak drasztikus lépésekhez folyamodni. Sok felhasználó elpártolt volna az oldalról.
Hírforrás
Címkék:
design,
facebook,
iwiw,
közösségi portál
Vattoz.com- Online zenehallgatás, egyszerű megosztás
A Vattoz egy remek zenehallgatási lehetőség online, ami még emlékszik is ránk. Másképp mondjuk nem lenne értelme.
Nagyon egyszerű a működési elve: beírjuk a keresőbe az előadót, vagy a keresett szám címét és máris hallgathatjuk online. Vagy hozzáadhatjuk a lejátszási listánkhoz.
Valószínűleg a YouTube zenéit használja fel az oldal. Akkor bukott le az oldal, amikor rákerstem egy számra és kiírta mellé, hogy "Offical Video".
Hihetetlenül sok számot lehet hallgatni rajta, mindenképp érdemes megnézni. Azért jobb mintha a YouTube-ot használnánk "háttérzenének", mert ott nagyon leterheli a kapcsolatot a videó betöltése. Sőt, ki is van írva, hogy "Powered by YouTube". Sajnos ebből kifolyólag felmerül az a hátrány, hogy a zeneszámok minősége, olyan rossz is mint a videók a YouTube-on.
Most meg azt írj ki, hogy ez a szponzor. Valami lengyel videómegosztó.
De nem is ez a lényeg, amiért post-ot írok róla, hanem az egyszerű megosztási lehetősége miatt. Facebook-on pár pillanat elérhetővé tehetjük ismerőseink számára az általunk hallgatott zenéket, és így nagyon egyszerűen megmutathatunk egy kedvelt dalt, az ismerőseinknek. Kipróbáltam a Facebook-os megosztás és 3 kattintás után, ott volt a helyén :)
Azt hiszem, valami igazán jó dolog került a kezünk közé, csak az a kérdés, hogy mikor fogják különféle zenekiadók letámadni jogsértés miatt?
A megosztási lehetőségek egyébként az alábbi oldalakkal lehetségesek: Facebook, Delicious, MySpace, Twitter, Digg, Google, Stumble Upon és Reddit.
Hírforrás
Vattoz.com
Nagyon egyszerű a működési elve: beírjuk a keresőbe az előadót, vagy a keresett szám címét és máris hallgathatjuk online. Vagy hozzáadhatjuk a lejátszási listánkhoz.
Valószínűleg a YouTube zenéit használja fel az oldal. Akkor bukott le az oldal, amikor rákerstem egy számra és kiírta mellé, hogy "Offical Video".
Hihetetlenül sok számot lehet hallgatni rajta, mindenképp érdemes megnézni. Azért jobb mintha a YouTube-ot használnánk "háttérzenének", mert ott nagyon leterheli a kapcsolatot a videó betöltése. Sőt, ki is van írva, hogy "Powered by YouTube". Sajnos ebből kifolyólag felmerül az a hátrány, hogy a zeneszámok minősége, olyan rossz is mint a videók a YouTube-on.
Most meg azt írj ki, hogy ez a szponzor. Valami lengyel videómegosztó.
De nem is ez a lényeg, amiért post-ot írok róla, hanem az egyszerű megosztási lehetősége miatt. Facebook-on pár pillanat elérhetővé tehetjük ismerőseink számára az általunk hallgatott zenéket, és így nagyon egyszerűen megmutathatunk egy kedvelt dalt, az ismerőseinknek. Kipróbáltam a Facebook-os megosztás és 3 kattintás után, ott volt a helyén :)
Azt hiszem, valami igazán jó dolog került a kezünk közé, csak az a kérdés, hogy mikor fogják különféle zenekiadók letámadni jogsértés miatt?
A megosztási lehetőségek egyébként az alábbi oldalakkal lehetségesek: Facebook, Delicious, MySpace, Twitter, Digg, Google, Stumble Upon és Reddit.
Hírforrás
Vattoz.com
2009. április 5., vasárnap
Egyre népszerűbb a "Twitter"

Azzal, hogy a Facebook új dizájnjában átvették a Twitter alapelvét, megnőtt az így "twitterezők" száma.
Magyarországon a Twitter használata nem igazán elterjedt, csak néhány "bennfentes" használja, olyanok akik, kattannak minden újdonságra web-en.
Azonban amióta a Facebook az új dizájnnal működik, ha nem is a Twitterezők száma, de azok száma akik Twitter-szerű alkalmazást használnak, rohamosan nőtt.
Azok akik korábban semmit se tudtak/tudnak a Twitterről a Facebook-on -tudtukon kívül- "twittereznek". Vagyis kiírják státuszukat, tartalmakat osztanak meg, linkelnek.
Tehát, a magyarok többsége azért nem használta a Twitter-t mert nem ismerte, ill. nem volt olyan ismerőse aki tagja lett volna Twitter-nek.
Őszintén bevallom, én is akkor ismertem meg a Twitter-t amikor a Facebook kapcsán középpontba került.
Magunk is tapasztalhatjuk, hogy Twitter-t nem használunk, de a Facebook-on "twitterezünk".
Az a kérdés szerintem, hogy ha már így "ellopták" a Twitter által fejlesztett találmányt, tudnak-e tenni valamit azért, hogy ebből hasznuk is származzon a Twittereseknek, ha már ilyen jó dolgot adtak nekünk használatra.
(bocsánat a sok szóismétlésért, de ezt másképp nem lehetett megírni)
Hírforrás
Címkék:
design,
facebook,
közösségi portál,
twitter
2009. április 4., szombat
Fizetős lesz a Last.fm

Sajnos le kell mondanunk a Last.fm által nyújtott több mint 7 millió ingyenes dalról...
A későbbiekben 3 ország kivételével fizetőssé teszik ezt a remek oldalt (aki nem ismeri a Last.fm-et, azok számára itt egy kis segítség: Wikipédia, Potn blogja).
Az Egyesült Államok, Németország és Nagy-Brittania kivételével, havi 3 euro-nak megfelelő összeget kell fizetni, azért hogy hozzájussunk ahhoz, ami eddig ingyen volt.
A cikk kedvéért magam is regisztráltam az oldalra és sajnálattal vettem tudomásul, hogy csak most fedeztem fel ezt a remek site-ot. Ha egy előadóra keresünk belehallgathatunk fél percre néhány dalába, majd, ha tetszik pénzért letölthetjük.
De lehetőséget kínál az oldal ingyenes rádióhallgatásra is. Ez fognak megszűnni, mondván, az oldal a reklámokat, a fentebb említett 3 országra koncentrálja, és a letöltésekből származó legnagyobb bevétel is tőlük származik. Azért hogy a többi ország ne vigye el a 3 nagyon keresett hasznot, szükség van a 3 euro-s havidíj bevezetésére.
Azért nem szép dolog, hogy a többi országnak fizetni kell, de a mai világban minden csak a pénzről szól, és ez ellen nem tehetünk semmit, maximum annyit, hogy nem használjuk tovább a Last.fm-et.
Azért néhány szolgáltatás továbbra is ingyenes marad, mint a közösségi szolgáltatások, a zenei információk, és a videók, ill. a scrobbling.
Eredeti hír
Hírforrás
További magyar hírforrás
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)