2009. október 30., péntek

Facebook minialkalmazásai-bevezető

Egyre nő a magyarországi Facebook felhasználók száma, ezért nem árt figyelmet szentelni a jelenségnek, azon belül is, az egyre népszerűbb alkalmazásoknak.

Bizonyára, ha az olvasó is aktív Facebook felhasználó, feltűnt, hogy milyen sok időt töltünk az oldalon. Nem is mindig azért, hogy az ismerőseinkkel tartsuk a kapcsolatot, hanem egyre inkább azért, hogy megnézzük, mit tettek barátaink az elmúlt pár órában. Számos programocska található a site-on, és ez teszi igazán érdekessé az egészet.

Határozottan úgy tapasztalom,- lehet, hogy másoknál ez nem így van - hogy egyre inkább azért jelentkezem be, naponta többször is, hogy egy adott játékkal játsszak, vagy, hogy meglessem, milyen jópofa dolgot osztottak meg ismerőseim, például, hogy milyen mókás dolgot bontottak ki a Pandora box-ból.

Azt hiszem többen tanúsíthatják, hogy ezek a játékok és egyéb alkalmazások, konkrétan függőséget alakítanak ki. Talán nem is függőségről kéne beszélnem, hanem inkább megszokásról. Ha már egyszer elkezdjük onnantól kezdve nincs megállás, azok számára, akik hajlamosak ilyen kis butaságokra.

Személy szerint leginkább a játékokban veszek részt, és élem ki függőségem, de az alkalmazásoknak számos típusa van. Leggyakrabban a játékok és kvízek bűvkörébe kerülünk, de számos egyéb fajta is felfedezhető, melyek bemutatásra majd egy későbbi cikkben vállalkozom.

De jön a nagy kérdés hogy miért csináljuk? Többféle magyarázatot rangsorolni nem tudom, csak felsorolni őket, ki-ki döntse el maga, hogy Ő miért foglalkozik velük. Egyfelől, már írtam a megszokásról, hogy ha elkezdte az ember, akkor már nem hagyja abba. Másik oknak látom, és be kell vallanom, hogy elég jópofa időtöltés. Ha az ember éppen unatkozik, vagy nincs kedve dolgozni, de még ahhoz sincs kedve hogy valami értelemeset olvasson, akkor csak felmegy a Facebook-ra, hogy kitöltse azt a kvízt, amelyet már kb. 5 barátja megcsinált, csak azért hogy megtudja, hogy Ő vajon melyik típusba tartozna, ami a munkahelyi, iskolai étkezések, beszélgetések közepette, beszédtémául szolgálhat. Itt lép színre a közösségi szellem, mint kiváltó ok, hogy „ha mindenki csinálja akkor én is” alapon ne maradjunk ki a tutiból.

Ezek a kis programok a munka/tanulás folyamán igazán üdítően tudnak hatni. El kell ismernem, hogy jól esik tanulás közben 2 óránként felnézni az oldalra, fejlődni egy kicsit a kedvenc játékban, kinyitni valami vicceset a Pandora dobozból, és utána mindjárt más ha újra neki kell ülni a munkának.

Ezért itt most be is fejezem a bevezetőt, épp ideje játszanom egy kicsit és megnézni, hogy mi történt az ismerőseim körében az elmúlt pár órában.

A sorozat további részében betekintünk az alkalmazások típusaiba, majd pedig kiszemelek 1-2 érdekesebbnek tűnő, vagy az ismerőseim által széles körben felhasznált alkalmazást, melyeket elemzés céljából felboncolok, hogy hogyan is van ez. A minialkalmazás fejlesztők klubjába is benézek a Facebookon, és ha minden jól magam is létrehozok egyet.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Rendszeres olvasók