2009. március 15., vasárnap

IWiW social timeline

Új funkciót indított útjára a legnagyobb magyarországi közösségi portál az elmúlt napokban.

Az "Évről évre" funkció még csak béta verzióban létezik, de már kipróbálható.
Arra képes, hogy megadjuk, hogy honnan ismerjük az ismerősünket. Ha jó sok ismerősnél kitöltjük ezt az adatlapot, abból fog felépülni egy "idő vonal", amiből kiderül életünk folyása. Pl.: hogy az általános iskolában, munkahelyen kivel, mikor ismerkedtünk meg, de vannak egyéb lehetőségek is (lakótársam, összefutottunk, jártunk, barátomon keresztül...) Ha kiválasztunk 1 mezőt, akkor további lehetőségek közül választhatunk. Például: a "jártunk" fület kipipálva megkérdezi, hogy "hogy ment", "mi lett belőle" és mettől- meddig tartott.
Azt hiszem többségünk nem osztana meg ilyen információt a nagyközönséggel. De be lehet állítani, hogy ki láthatja ezt a viszonyrendszert: mindenki, vagy csak az ismerőseim, vagy olyan, aki mind a kettőnket ismeri.
Az Online-társadalomban nagy riadalmat váltott ki ez a hír, sokaknak nem tetszik, hogy most már tényleg mindent meg fognak tudni rólunk, de én azért 2 dolgot mondanék ezzel kapcsolatban: az egyik, hogy nem kötelező se megadni ezek az adatokat, se az iwiw tagjának lenni, a másik pedig, hogy akinek nincs titkolni vagy félnivalója annak nem kell aggódnia.
Tény az is, hogy csínján kell bánnunk azokkal az információkkal, amiket kiadunk magunkról az interneten.
Amit még fentebb írnom kellett volna, hogy nem elég az, hogy mi kitöltjük a megfelelő mezőt, a másik félnek meg kell erősíteni a hitelességét, így jobban kontrollálhatók, és kiszűrhetők a nem valós kapcsolatok.
Úgy érzem, hogy ez valóban túlzás, elég ha én és az ismerősöm tisztában vagyunk azzal, hogy honnan ismerjük egymást, és ehhez nem sok köze van másoknak. Kedvem se lenne minden ismerősömnél beírogatni, hogy honnan ismerem. Pláne akkor, ha valakinek túl sok van.

Hírforrás

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Rendszeres olvasók