2009. március 12., csütörtök

Network.hu botrány!

Korábban én se ismertem az oldalt, de ahogy mondják, a negatív reklám is reklám, és erre tökéletes példa a Network.hu.

A Network.hu egy közösségi oldal, mint az Iwiw, Facebook, Hi5 és társai.
Mivel nem túl ismeretek, egy nagyon alattomos húzással kívántak új felhasználókra szert tenni.
Tagjaiktól elkérték iwiw-es, citromail-es, myvip-es, yahoomail-es, vagy gmail-es felhasználónevüket és jelszavukat (a hangsúly a jelszón van), mondván egy nyereményjátékhoz szükséges a részvételhez. Ezzel ellentétben a Network.hu bot automatikusan belép a megadott adatokkal, és spam levelet küld szét a felhasználó ismerőseinek, arra buzdítva őket, hogy csatlakozzanak a Network.hu közösségéhez.
A legszebb az egészben, hogy a Network.hu szabályzata szerint tilos a felhasználók adatait kereskedelmi tevékenységre felhasználni.
Szerintem senki sem örül annak, ha spam levelek törlésével kell töltenie az idejét (mert az alap, hogy el se olvassuk, de a törlés is időbe kerül).
A másik, hogy az internetes társadalom primitivizmusa még mindig nem tűnt el. Nagyon szomorúnak találom, hogy még mindig vannak olyan emberek, akik önként és dalolva kiadják adataikat harmadik személynek.
Nem is csatlakoznék, egy olyan site-hoz, mely ilyen eszközökhöz folyamodik a felhasználók gyarapítása végett. Itt is a profit növeléséről szól a dolog- minél több a felhasználód, annál drágábban tudod eladni a reklámfelületed.

Hírforrás
Eredeti hír

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Rendszeres olvasók