2009. április 4., szombat

Fizetős lesz a Last.fm


Sajnos le kell mondanunk a Last.fm által nyújtott több mint 7 millió ingyenes dalról...

A későbbiekben 3 ország kivételével fizetőssé teszik ezt a remek oldalt (aki nem ismeri a Last.fm-et, azok számára itt egy kis segítség: Wikipédia, Potn blogja).
Az Egyesült Államok, Németország és Nagy-Brittania kivételével, havi 3 euro-nak megfelelő összeget kell fizetni, azért hogy hozzájussunk ahhoz, ami eddig ingyen volt.
A cikk kedvéért magam is regisztráltam az oldalra és sajnálattal vettem tudomásul, hogy csak most fedeztem fel ezt a remek site-ot. Ha egy előadóra keresünk belehallgathatunk fél percre néhány dalába, majd, ha tetszik pénzért letölthetjük.
De lehetőséget kínál az oldal ingyenes rádióhallgatásra is. Ez fognak megszűnni, mondván, az oldal a reklámokat, a fentebb említett 3 országra koncentrálja, és a letöltésekből származó legnagyobb bevétel is tőlük származik. Azért hogy a többi ország ne vigye el a 3 nagyon keresett hasznot, szükség van a 3 euro-s havidíj bevezetésére.
Azért nem szép dolog, hogy a többi országnak fizetni kell, de a mai világban minden csak a pénzről szól, és ez ellen nem tehetünk semmit, maximum annyit, hogy nem használjuk tovább a Last.fm-et.
Azért néhány szolgáltatás továbbra is ingyenes marad, mint a közösségi szolgáltatások, a zenei információk, és a videók, ill. a scrobbling.

Eredeti hír
Hírforrás
További magyar hírforrás

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Rendszeres olvasók