
Azzal, hogy a Facebook új dizájnjában átvették a Twitter alapelvét, megnőtt az így "twitterezők" száma.
Magyarországon a Twitter használata nem igazán elterjedt, csak néhány "bennfentes" használja, olyanok akik, kattannak minden újdonságra web-en.
Azonban amióta a Facebook az új dizájnnal működik, ha nem is a Twitterezők száma, de azok száma akik Twitter-szerű alkalmazást használnak, rohamosan nőtt.
Azok akik korábban semmit se tudtak/tudnak a Twitterről a Facebook-on -tudtukon kívül- "twittereznek". Vagyis kiírják státuszukat, tartalmakat osztanak meg, linkelnek.
Tehát, a magyarok többsége azért nem használta a Twitter-t mert nem ismerte, ill. nem volt olyan ismerőse aki tagja lett volna Twitter-nek.
Őszintén bevallom, én is akkor ismertem meg a Twitter-t amikor a Facebook kapcsán középpontba került.
Magunk is tapasztalhatjuk, hogy Twitter-t nem használunk, de a Facebook-on "twitterezünk".
Az a kérdés szerintem, hogy ha már így "ellopták" a Twitter által fejlesztett találmányt, tudnak-e tenni valamit azért, hogy ebből hasznuk is származzon a Twittereseknek, ha már ilyen jó dolgot adtak nekünk használatra.
(bocsánat a sok szóismétlésért, de ezt másképp nem lehetett megírni)
Hírforrás
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése